معرفی راهکار رمس

وضعیت عملیاتی شرکتهایی با ماهیت ساخت و ساز

در شرکتهایی با ماهیت ساخت و ساز همیشه چندین یا حتی چند ده پروژه ساخت و ساز معمولا در سطح پراکندگی جغرافیایی شهر یا استان و کشور و یا حتی خارج از کشور پراکندگی دارد که شرکت مدیریت جریان نقدینگی و جریان کار و قراداد ها و... این پروژه ها را انجام و یا نظارت میکند.

به عنوان یک راهکار پر هزینه در برخی موارد شرکتها به دلیل پیچیدگی ها و تفاوت های پروژه ها مجبور به ایجاد شرکت مستقل برای هر پروژه میشوند که بتوان مدیریت پروژه و مسئولیتها را راحت تر انجام داد.

constructionCompanies
کلیه پروژه های ساخت و ساز در بسیاری از روند های عملیاتی اشتراک دارند به طور مثال
 • واحد مالی و ساختار اسناد مالی : تراز مالی و هزینه‌کرد ها قیمت تمام شده و مانده حسابها و...
 • پرداخت حقوق و پرداختهای صورت وضعیت ها
 • اموال داری و نگهداری اموال و استهلاک
 • کنترل پروژه
 • مدیریت اسناد و دسترسی ها
 • دریافت و پرداخت و گردش نقدینگی
 • انبار داری و مانده های کالایی سطح پروژه
 • جریان خرید و تامین کالا
 • ساختارهای سازمانی و تصمیم گیری ها
 • ...
constructionCompanies
تبعات عدم یکپارچگی گردش اطلاعات در پروژه های متعدد
چنانچه شرکت ساخت و ساز یک پارچگی گردش اطلاعات بین پروژه های مختلف خود را ایجاد نکرده باشد با معظلاتی رو برو خواهد بود که چند مورد آن در ذیل بر شمرده میشود:
 • نیاز به ساختار های تکراری و نیروی انسانی متعدد در جریان هایی ماند مدیریت مالی و مدیریت نقدینگی و مدیر اموال و...
 • نیاز به تجهیزات سخت افزاری و فرم افزارهای متعدد با هزینه های پشتیبانی متعدد در هر پروژه – هزینه های نگهداری و هزینه های خرابی و توقف کار و... چندین باره ایجاد میشوند.
 • مدیران شرکت مجبور به اکتفا به گزارشات مدیران پروژه هستند. امکان رصد جریان جاری و آنلاین کار پروژه و مشاهده و گزارش گیری وضعیت به شکل یک داشبورد آنلاین وجود ندارد
 • تجمیع اطلاعات بین پروژه ها و رسیدن به داده های یکی شده و قابل مقایسه زمانبر است و همیشه اختلاف و مغایرت و جا ماندن از وضعیت به روز اذیت کننده خواهد بود.
 • عدم امکان توسعه کسب و کار ایجاد راحت پروژه های جدید با توجه به وابستگی به نیرو های سطح مدیرپروژه و مدیران بالا دستی
 • عدم وجود داده های تجمع شده با قابلیت اطمینان صد درصد در تصمیم گیری های مهم مدیریتی
 • سر بار هزینه ای بالا و در نتیجه قیمت تمام شده بالاتر اجرای پروژه ها – کاهش قدرت رقابت در مناقصات – عقب ماندن از رقبایی که به ابزارهایی ماندن رمس مسلح شده باشند
constructionCompanies
صورت مسئله چیست؟
در دنیای کسب و کار امروزه وجود ابزارهای کار غیر قابل اجتناب است و یکی از اصلی ترین ابزارهای کار در کسب و کارها نرم افزار یکپارچه است.
متاسفانه در بازار ایران نرم افزار کسب و کار معادل نرم افزار مالی و حسابداری برآورد میشود و مدیران مجموعه نیازهای نرم افزاری خود را با نرم افزارهای جزیره ای مختلف جواب میگیرند که حتی خیلی مواقع وظیفه این نرم افزارهای محتلف جزیره ای رساندن داده های مالی به نرم افزار حسابداری است. یعنی کسب و کار ایرانی از مزیتهای بزرگترین ابزار لازم برای کسب کار یعنی نرم افزار بهره کافی را نمیبرد. این مشکل ریشه های مختلفی دارد: نبود محصولات نرم افزاری یکپارچه در بازار – عدم شناخت و احساس نیاز از طرف مدیران کسب و کارها و کم بودن هزینه نیروی انسانی در اقتصاد ایران در کنار حاشیه سود بالای کسب و کار در فضای اقتصاد ایران و رانت های اطلاعاتی و مالی شرکتها و موارد مشابه دیگر که تقریبا تمام این عوامل در آینده نزدیک به سمت کم رنگ تر شدن رفته و نیاز به وجود چنین ابزارهایی از طرف شرکت ها و کسب و کارها بیشتر خواهد شد.
شرکت رمس به عنوان اولین شرکت ارایه کننده نرم افزار با استانداردهای ERP جهت ایجاد و ارایه Best Practice برای پاسخ به این نیاز فزاینده در سطح شرکتهای با ماهیت کسب و کار ابزار یکپارچه نرم افزاری ارایه میکند.
constructionCompanies
راهکار رمس برای این صورت مسئله چیست؟
راهکار های نرم افزاری صرفا نرم افزار نیستند بلکه در یک صنعت خاص در خصوص دغدغه ها و نیازهای خاص آن صنعت راه حل و راهکار نرم افزاری ارایه میکنند. این راه حل ها با کمک افراد متخصص آن حوزه تدوین و اجرایی میشود و علاوه بر نرم افزار ساختار عملیاتی و روش کار کب و کار را هم در دل خود دارد که از این منظر کمک بسیار زیادی به توسعه سریع و راحت و ارزان قیمت کسب و کار است. هر راهکار یا اصطلاحا Best Practice الزاما برای یک صنعت ایجاد و توسعه داده میشود.
constructionCompanies
مزایای استقرار راهکار رمس
از جمله مهم‌ترین مزایای پیاده‌سازی راهکار رمس
1
شما یک نرم افزار مرکزی تحت وب با استانداردهای net core. بر روی یک سرور و در بستر اینترنت یا اینترانت را دارید. مسایل و دغدغه های امنیتی و دسترسی کلا پوشش داده میشود. تمام کاربران همه سازمان و پروژه های شما در این سامانه کار میکنند.
2
هر پروژه یا شعبه ای از کسب و کار شما در همه سامانه ها فقط اطلاعات خود را میبیند و سیستم شعب رمس به نحوی است که کاربر شعبه فکر میکند کل نرم افزار متلق به وی است. فقط اسناد و تراز مالی خود را میبنید فقط پرسنل خود شعبه یا پروژه فقط اموال پروژه یا شعبه و...
در صورتی که در دفتر مرکزی امکان مشاهده تمام اطلاعات تمام سیستمها با تفیکیک شعبه یا پروژه به پروژه یا بر روی هم وجود دارد. امکان مقایسه یا حتی رسیدگی و نظارت و تصحیح و... وجود دارد.
شما مجبور نیستید لایه های مدیریتی واحد های شرکت مانند مدیر مالی و مدیر اموال و مدیر اداری و... را متعدد داشته باشید یک مدیر برای کل سازمان و پروژه ها یک جا و فقط در دفتر مرکزی سیاست و ساختار چینی میکند و همه پروژه آن ساختار را رعایت میکنند.
3
تمام اسناد مالی شما به شکل یکپارچه از تمام پروژه ها اتوماتیک سند حسابداری زده میشود. مثلا سند مربوط به هزینه های حقوق یا استهلاک یا تنخواه داری هر پروژه و جریان مصرف کالا و صورت وضعیت ها و پرداختها و...
مدیر مالی دفتر مرکزی یا رئیس حسابداری پروژه ها صرفا وضعیفه کنترل و نظارت دارند.
4
سازمان شما پروسه محور شده است. یعنی به جای تعریف و کنترل کارها و وظایف پروسه ها را تعریف مدیریت میکنیدو. مثلا پروسه خرید یا پروسه پرداخت صورت وضعیت یا پروسه عقد قرارداد و... مزایای پروسه محور شدن را از بخش offixe automation مطالعه فرمایید.
5
تغییر در روشهای کاری و تغییر پروسه ها هیچ بازخورد سنگینی در سازمان شما ندارد و به راحتی به شما اجازه توسعه سازمان و دیکته کردن دغدغه ها را میدهد.
6
میز کار الکترونیک یا پنجره واحد کار برای تمام سازمان به شما اجازه نظارت و برآورد حجم و کیفیت انجام کارهای را در سطح کل سازمان و کل پروژه ها میدهد. قبل از بروز مشکل و تاخیر در انجام هر کاری سیستم آلارم لازم را میدهد.
استفاده از پنجره واحد بسیار ساده است و نیاز چندانی به آموزش هر نیروی قدیمی یا جدید الورود ندارید.
7
شما مالک یک نظام جامع گردش اطلاعات در سطح کل سازمان هستید. استانداردهای مدیریت استراتژیک و هدف گذاری ها و اندازه گیری کمیت و کیفیت حرکت در مسیر اهداف سازمان چشمان شما را بر روی مسیر حرکت سازمان باز میکند.
داشبوردها و نمودارهای متعدد عملیاتی از سطح داده های آنلاین سازمان کمک بسیار موثری در رفع دغدغه کشف مشکل و راحتی خیال شما است.
8
نظامهای یک پارچه مالی – ثبت اسناد قیمت تمام شده و استهلاک هزینه های حقوق و تنخواه و خرید و مصرف و موجودی ها کالا و... به شما امکان سیاست گذاری های جدیدی را میدهد که قبلا به دلیل نبود ابزار مجبور به کوتاه آمدین بودید.
9
کاهش بسیار معنی دار قیمت تمام شده عملیات سازمانی که باعث افزایش قدرت رقابت پذیری شما میشود.
10
و آخر از همه اکنون امکان توسعه کسب و کار شما خیلی ساده تر مهیا است.
راهکار رمس بعد از 25 سال تجربه بازار نرم افزار ایران توسط شرکت راهکار نوین سیاق ایجاد شده است و به بازار ساخت و ساز با استانداردهای نرم افزار های ERP نمونه یا Best Practice ساخت و ساز را ارایه میکند. نمونه های مشابه توسط شرکتهای خارجی در بازار ارایه میشود که گذشته از هزینه های خرید و نگهداری سرسام‌آور نمونه های خارجی انطباق کاملی با کسب و کار ایرانی ندارند.
امید است تلاش چند دهه ای صورت گرفته مورد استفاده کسب و کار ایرانی قرار بگیرد.
سخن پایانی
برای توسعه و مدیریت کسب و کار ساخت و ساز در هر صورت مجهز شدن به ابزار نرم افزاری جزء ملزومات است ولی به تنهایی کافی نخواهد بود و ارتقا فرهنگ سازمانی و استفاده کارا از این ابزار الزام بعدی است که بر خلاف تهیه ابزار رسیدن به آن کاری است زمانبر.
endWord
درخواست دمو
نام و نام خانوادگی
نام شرکت
تلفن تماس
ایمیل
توضیحات
demoRequest